Unutulmayan ve tadı damağımızda kalan dizi serisine devam ediyoruz. Bir önceki haberimizdekine ek olarak yine tekrar tekrar izleyebileceğimiz dizileri derledik. Bu dizileri eğer hiç izlemediyseniz boş vaktinizde mutlaka izlemelisiniz. Gerçekten hikaye ve kurgu olarak yıllar geçse de aynı tadı verecek dizilerdir. Yayının ilk serisine buradan ulaşabilirsiniz.

1-) Spartacus

Trakyalı usta bir asker olan Spartacus’un kaderi Roma’lılarla iş birliği yaptığı gün değişir. Dönemin komutanlarından Glaber son dakika planları değiştirir ve anlaştığı trakyalı askerleri başka bir şekilde kullanmak ister. Spartacus bunu kabul etmez ve Glaber ve yanındakilere karşı gelerek oradan uzaklaşır. Gecenin ayazında Roma’lı askerler Spartacus ve karısına baskın düzenleyip onları ayırırlar. Spartacus için artık bambaşka bir gelecek vardır.

2) Fringe

Bilim Kurgu dizileri arasında çok başarılı bir yere sahip olan Fringe de doyamadığımız dizilerden. J.J. Abrahams imzalı bilim kurgu dizisinde gizli bir departman doğaüstü olayları ve tetikleyicilerini araştırır. Bunun için özel bir ekip kurulur. Bu ekibin içindekiler ilk etapta birbirleri ile anlaşamasa da sonra çok farklı bir yönde yakınlaşacak hatta hayatları bir olacaktır. Fringe departmanında olaylar ve konu ilerledikçe daha derine inmeye başlarsın ancak o indiğinde derinlikte artk geri dönme şansın yoktur. Karşına çıkanlarla yüzleşmek zorundasın.

3) The Sopranos

New Jersey’de bir Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu Tony Soprano’nun hikayesine tanıklık ediyoruz. Birçok konuda aldığı kararlar uyguladığı dengeleme sistemi bakımından büyük bir ilgiyle takip edilmiştir. Kendi kategorisinde çok başarılı ve gerçekçi olarak kabul edilen The Sopranos 6 sezon sürmüştür. Dizide Tony ile psikiyatristinin konuşmaları hala akıllarda kalmıştır.

4) Game Of Thrones

Dizinin 6. Sezonuna az bir süre kala hala geçmiştekileri izlemediyseniz tam zamanı. İzleyenler bile geri dönüp bu harika dizideki sürükleyiciliğe tekrar kendilerini kaptırabilirler. Taht kavgaları, Ak yürüyenler, Ejderhalar ve fazlası… Herkes bir şeyleri istiyor ve bu uğurda savaşmaya hazırlar. Bir de entrikaları ile yürüyenler var onların oyunları da bambaşka bir boyu katıyor diziyie. Game of Thrones dünyanın en çok konuşulan dizilerin başında gelir.

5-) House M.D.

Bu çılgın doktoru kim unutabilir ki? House özel bir hastanede bir ekip yönetir. Bu ekibi geleceğe hazırlarken farklı bakış açılarını da onlara gösterir ve farklı özelliklerini geliştirmelerini ister. Teshiş konusunda çok ileriye gidebilen doktorun çoğu zaman yöntemleri çok tartışılır ancak bir şekilde kazanan House olur. Her zaman mı tabiki değil…

Yazıyı Oylayın
Avatar for Ahmet Cem

1 Comment

Avatar for Ahmet Cem
Efe İnce 28 Ocak 2017 at 15:21

Game Of Thrones sanırım bariz bu listenin efsane dizisidir. Türkiye’de yabancı dizi dünyası nasıl ki Lost ile başladı, Game Of Thrones’da şuanki yaşayan efsanedir.

Leave a Comment