Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo

Yıllar Geçse de Tekrar İzlenecek Yabancı Diziler #Seri: 1

Ana Sayfa » Yabancı Diziler » Yıllar Geçse de Tekrar İzlenecek Yabancı Diziler #Seri: 1
Yıllar Geçse de Tekrar İzlenecek Yabancı Diziler #Seri: 1

Evet sayın seyirciler. Kişisel bloğumun ayrı bir bölümü olan /dizi ye hoşgeldiniz. İlk konum “Yıllar Geçsede Tekrar İzlenecek Yabancı Diziler” in ilk serisi ile başbaşayız.

Bazı diziler var ki yıllarca büyük bir ilgiyle takip edilip ardından finalleriyle yıllarca konuşulurlar. Arada açıp izleme isteği ve o karakterleri hatırlama ihtiyacı hissedilir. Çünkü karakterler ve hikaye o kadar iyidir ki kendimizden bir şeyler buluruz ve arada oraya geri dönmek isteriz. İşte izleyenleri çok etkileyen ve ne zaman olsa izlerim denieln diziler…

1-) OZ

1997-2003 yıllarında yayılanmış alanında en iyi dizi olarak gösterilen OZ’un konusu hapishanede geçmektedir. Birçok farklı karakterin hayatını ve sistem içindeki savaşını gösteren OZ hala konuşulmaktadır.  OZ’da her şeyden biraz vardır: Neo Naziler, Sicilya mafyası, Müslümanlar, İrlandalılar, Latinler ve dahası. Dizinin gerçeklik olgusu ve işleyişi gerçekten etkileyicidir.

2-) Breaking Bad

Son yılların en çok konuşulan yapımlarından biri idi. Walter White ismini unutmak mümkün olmayacak. Sıradan bir kimya öğretmeninin uyuşturucu baronluğuna giden hikayesi… Walter ailesini kendinden çok düşünmeye başladığında işler karışır. Ona göre haklıdır 4. Seviye kanser bir adam ailesinin geleceğini kurtarmalıdır. Ancak bu serüven zaman içerisinde öyle bir şeye dönüşecek ki hiç kimse sonunu göremeyecek. Breaking Bad efsane dizilerden biridir.

3) Friends

90’lı yılların en iyi gençlik dizisi Friends ününü günümüze kadar getirmiştir. Hatta şu günlerde eski ekip bir araya gelip bir bölüm hazırlığındalar fanlar için. 3 kadın ve 3 erkeğin hayatını gözlemlediğimiz dizide işleyiş ve duyguların yansıtılması o kadar iyidi ki dizi herkesin dilindeydi.  Friends dizisini izlemediyseniz mutlaka başlamanız gereken bir seri olduğunu unutmayın.

4) Dexter

Klasik seri katil kurgularının dışına çıkan dizi büyük bir ilgiyle takip edilmiştir. Bir karakolda analist olarak çalışan bir kişinin profesyonel bir seri katil olduğunu düşünün. Dexter’ın bazı kurlları vardır. Bu kurallar ona üvey babası tarafından öğretilmiştir. Daima kurallara sadık olmak zorundadır yoksa yoldan çıkabilir. Dexter’ın farklı hikayesinin yanı sıra farklı bir kişiliği vardır. Duyguları yok diyebiliriz. Hiç kimse için  bir şey hissetmez ve bunu çoğu zaman dile getirir. Ancak bu onun için her şey önemsizdir demek değildir. Debra onun için önemlidir. Ve onun için her şeyi yapabilir.

5-) Sons Of Anarchy

Bir motor kulubü düşünün kasabanın her şeyi. En azından onlara göre durum bu. İşleyişe karar veren ve dış suçlulardan koruyan köklü bir kulüp. Tabi bu kulübte rütbeler ve bazı şeyler var. Sons of Anarchy’de Jax Teller’in hikayesine tanıklık ediyoruz. Dizi gerçekten etkileyici ve sürükleyici bir özelliğe sahip dizi tam 7 sezon sürmüştür.

Yıllar Geçse de Tekrar İzlenecek Yabancı Diziler #Seri: 1 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Yıllar Geçsede Tekrar İzlenecek Yabancı Diziler #Seri: 215 Ekim 2016

[…] hikaye ve kurgu olarak yıllar geçse de aynı tadı verecek dizilerdir. Yayının ilk serisine buradan […]

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • blog sözlük
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Medici: Masters of Florence 1. Bölüm 2016 Yılının En İyi Türk Dizileri Frequency 1. Sezon 1. Bölüm 2016 Yılının En İyi Dizi Karakterleri Titan’ın Okyanuslarını Keşfedecek Bir Denizaltı 2016 Yılının İptal Olan Yabancı Dizileri

  FACEBOOK SAYFAM

  Hoşgeldiniz

  Ahmet Cem AKTAŞ - Tüm Hakları Saklıdır