Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo

Teknolojinin Hızlı Gelişimi

Ana Sayfa » Genel » Teknolojinin Hızlı Gelişimi
Teknolojinin Hızlı Gelişimi

            Teknoloji, ne kadar basit bir kelime öyle dimi? 9 harflik bir kelime ama anlamı ve evrenselliği sizi beni ve bütün insanları kapsayan bir kelime. Tekerleğin bulunmasından bu yana öyle bir değiştirdi ki hayatımızı ben bile şu an yazdığım içeriği kalemle yazmayı üşenip elimin altındaki bilgisayarı kullanıyorum evet bu bir gerçek okuyucular. Teknolojinin hayatımızda olan yeri bizim için değişmez bir kural haline geldi.

 

            90 yıllara kadar kullandığımız cebimize zor sığan kalın telefonlar nerde, şimdi kullandığımız incecik dışı sana içi bana ve tüm insanlığa hitap eden bir mucizevi kutucuk nerde? Ama sadece bunla bitmeyen dünyanın her yerinde teknolojinin çeşitli harikaları ve daha arkası da gelmeye devam eden bir eko sistem gibi hayatımıza harikalık katıyor. Yapıcı, yıkıcı, onarıcı, kolaylaştırıcı, bilinçlendirici, kelimeler bile yetmiyor anlatmaya.

 

            Tanımını sanal ağda aratsam benim bu 5 tane söylediğim kelimeyi milyonlarca farklı tanımı olan kelimelerle açıklar. Evet, okuyucu işte teknoloji bu kadar hayatımızı kolaylaştırıyor. Bir ülkede yayılan hastalığın yıllar öncesinden durdurulması imkânsız olan bir dünya hayal edin ve şimdi yaşadığınız zamanı düşünün. Teknoloji o kadar çok gelişti ki İnsanın doğayla olan savaşına 1 değil 10 tane el uzattı.

 

            Dünyanın kavurucu yeraltı çekirdeğinin üstünde teknolojik bir kabuk oluştu. Bir fikirden ortaya çıkıp insanın olgunlaşmasını örnek alarak büyüdü ve büyüdü. Hem bize kalkan oldu hem de dost belki de zarar verici akıl çeldirici bir güç ama biz ona sadece ” Teknolojidedik. Birçok bilim insanı teknolojini bir gün hayatımızı bütün gezegeni kurtarabilecek değişmez bir güç olduğunu söylese de bazıları bunun sonumuz olacağı tereddüttün de.

 

              Teknolojinin Hızlı Gelişimi mükemmel ve kusursuz olana kadar gelişmeye devam edecek ama size bir sorum var. Peki ya mükemmel bir bilince sahip olduğu zaman gezegende kusurlu mükemmel olmayan tek varlığı kaldırmak isterse o zaman bizim nasıl bir savunmamız olacak. Bu soruyu bilinçli gelişmiş bir cyborg‘a sormak istemezdim. Neden derseniz 1 dakika sonra bunu düşünüp anılacaksınız.

 

             Her mükemmeliyet sahibi olan bir varlık etrafındaki kusurlu ayrıntıları temizlemek isteyecektir bundan emin olabilirsiniz. İnsanlığın yarattığı “Teknoloji” ismini koyduğu bu çocuk büyüdüğünde bize yine aile diyecek mi peki? Bu sorunun cevabını o çocuk büyüdüğünde göreceğiz. Teknolojinin bize sunduğu modern yaşamda güzel vakitler geçirmek dileğiyle.

Teknolojinin Hızlı Gelişimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

barisct04 Şubat 2017

Teknolojinin gelişimi avrupada yapılmaya başlanan saniye devrimine dayanır. Sanayide zaman içerisinde evrimleşip mikro ve makro boyutlardaki teknoloji yenilenme hareketlerini beraberinde getirir.

 • Son Yorumlar

 • blog sözlük
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Tahammülsüzlük 13 Reasons Why’ın Kitabı ve Dizisi Arasındaki 19 Büyük Fark Frequency 1. Sezon 4. Bölüm Büyükada’da Yapılacak 10 Şey Almanca’nın Dünya’daki ve Türkiye’deki Yeri Timeless 1. Sezon 1. Bölüm

  FACEBOOK SAYFAM

  Hoşgeldiniz

  Ahmet Cem AKTAŞ - Tüm Hakları Saklıdır