Ziyaretçilerinize ve sizi takip eden e-posta abonelerine faydalı içerikler sunmanız durumunda satış ortaklığı linkleri üzerinden gelir elde edebilmeniz mümkündür. Bu başlangıçta çok kolaymış gibi gözükse bile üzerinde çalışılması gereken bir konudur çünkü ziyaretçilere doğru ekipmanlarla gidilmediği zaman onları sitenizden uzaklaştırmanız söz konusu olabilecektir. İçerik pazarlama çalışmalarından faydalanarak satış ortaklığı gelirlerinizi yükseltmek istiyorsanız yazının devamında yer alan dört farklı içerik pazarlama çalışmasından faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Ürün İncelemeleri

Bunu zaten biliyor olmalısınız. Eğer bilmiyorsanız artık öğrenmenin zamanı geldi demektir. Ürün incelemeleri yaparak satış ortaklığı üzerinden gelir elde edebilmeniz mümkündür. Bunun işe yarama durumu diğer yöntemlerden daha fazladır çünkü satın alacak kişinin satın alma kararında doğrudan etkiye sahip olabilirsiniz. Elinize gelen ürünü baştan aşağı inceleyerek gerekli alanlarda ürün linkine dahil olduğunuz ortaklık programı linkini vererek hemen gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Video İçerikler

Video içerikleri küçümsememeli hatta onlardan daha fazla yararlanma yoluna gitmelisiniz. Burada temel etken oluşturacağınız video içeriklerin işe yarar içerikler olmasıdır. Nasıl yapılır tarzı bir video yükleyebilir ve bu videonun açıklama kısmında ortaklık programıyla oluşturulmuş linki paylaşma yoluna gidebilirsiniz. Benzer ürünleri kıyaslarken hem inceleme yapabilir hem de ürünleri tanıtarak onları insanlara ortaklık programıyla oluşturulmuş linkler vasıtasıyla ulaştırabilirsiniz.

Blog Yazıları

Blog yazıları inceleme yazılarından farklıdır. Bir blog yazısında inceleme yapabilirsiniz ama aynı zamanda kullanım deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu deneyimler sizin çok daha tarafsız bir inceleme yapmanızı sağlayacaktır ama aynı zamanda ürünü tanıtma fırsatını size sunacaktır. Bu tür yazılarda her zaman tarafsız davranmaya özen göstermeli ve ürünü olabildiğince objektif bir biçimde ele almalısınız. Ortaklık programınıza ait linkleri kullanarak deneyimlerinizi anlattığınız blog yazılarından gelir elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal medyayı doğrudan ortaklık programına ait linkleri paylaşmak için kullanamazsınız bunun yerine yukarıda yer alan içerik türlerinin tanıtımını yapmalı ve kitle elde etmeye çalışmalısınız. Sizi sosyal medyada takip eden kişilere oluşturduğunuz içerikleri ulaştırabilir ve bu içeriklerde yer verdiğiniz ortaklık programı linkleri yüzünden gelir elde edebilirsiniz.

Burada yer alan içerik pazarlama çalışmalarından faydalanarak satış ortaklığı programlarından gelir elde etmeye başlayabilir veya başladıysanız gelirlerinizi yükseltebilirsiniz. Her çalışma her zaman işinize yaramayabilir ve bu nedenle yer yer değişikliklere gitmeyi düşünebilirsiniz.

Satış Ortaklığına Katkı Sağlayacak 4 İçerik Pazarlama Çalışması
4.8 (96.67%) 6 Oy
Avatar for Ahmet Cem

3 Comments

Avatar for Ahmet Cem
Kerim Tuncer 22 Nisan 2017 at 23:47

Ürün İncelemeleri ve blog yazıları bana kalırsa internet ortamındaki dijital içeriğin pazarlanmasında büyük önem taşıyor.

Avatar for Ahmet Cem
Batuhan Kılınç 23 Nisan 2017 at 01:10

Satış ortaklığı işinin üzerine düşülürse ve iyi bir pazarlama çalışması yapılırsa gerçekten güzel kazançlar sağlayabiliyor. Yazınız için teşekkürler 🙂

Avatar for Ahmet Cem
uğur ağırgöl 2 Ekim 2017 at 02:40

blog site sahipleri için güzel bir yazı teşekkürler

Leave a Comment