Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo

Satış Ortaklığına Katkı Sağlayacak 4 İçerik Pazarlama Çalışması

Ana Sayfa » Pazarlama » Satış Ortaklığına Katkı Sağlayacak 4 İçerik Pazarlama Çalışması
Satış Ortaklığına Katkı Sağlayacak 4 İçerik Pazarlama Çalışması

Ziyaretçilerinize ve sizi takip eden e-posta abonelerine faydalı içerikler sunmanız durumunda satış ortaklığı linkleri üzerinden gelir elde edebilmeniz mümkündür. Bu başlangıçta çok kolaymış gibi gözükse bile üzerinde çalışılması gereken bir konudur çünkü ziyaretçilere doğru ekipmanlarla gidilmediği zaman onları sitenizden uzaklaştırmanız söz konusu olabilecektir. İçerik pazarlama çalışmalarından faydalanarak satış ortaklığı gelirlerinizi yükseltmek istiyorsanız yazının devamında yer alan dört farklı içerik pazarlama çalışmasından faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Ürün İncelemeleri

Bunu zaten biliyor olmalısınız. Eğer bilmiyorsanız artık öğrenmenin zamanı geldi demektir. Ürün incelemeleri yaparak satış ortaklığı üzerinden gelir elde edebilmeniz mümkündür. Bunun işe yarama durumu diğer yöntemlerden daha fazladır çünkü satın alacak kişinin satın alma kararında doğrudan etkiye sahip olabilirsiniz. Elinize gelen ürünü baştan aşağı inceleyerek gerekli alanlarda ürün linkine dahil olduğunuz ortaklık programı linkini vererek hemen gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Video İçerikler

Video içerikleri küçümsememeli hatta onlardan daha fazla yararlanma yoluna gitmelisiniz. Burada temel etken oluşturacağınız video içeriklerin işe yarar içerikler olmasıdır. Nasıl yapılır tarzı bir video yükleyebilir ve bu videonun açıklama kısmında ortaklık programıyla oluşturulmuş linki paylaşma yoluna gidebilirsiniz. Benzer ürünleri kıyaslarken hem inceleme yapabilir hem de ürünleri tanıtarak onları insanlara ortaklık programıyla oluşturulmuş linkler vasıtasıyla ulaştırabilirsiniz.

Blog Yazıları

Blog yazıları inceleme yazılarından farklıdır. Bir blog yazısında inceleme yapabilirsiniz ama aynı zamanda kullanım deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu deneyimler sizin çok daha tarafsız bir inceleme yapmanızı sağlayacaktır ama aynı zamanda ürünü tanıtma fırsatını size sunacaktır. Bu tür yazılarda her zaman tarafsız davranmaya özen göstermeli ve ürünü olabildiğince objektif bir biçimde ele almalısınız. Ortaklık programınıza ait linkleri kullanarak deneyimlerinizi anlattığınız blog yazılarından gelir elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal medyayı doğrudan ortaklık programına ait linkleri paylaşmak için kullanamazsınız bunun yerine yukarıda yer alan içerik türlerinin tanıtımını yapmalı ve kitle elde etmeye çalışmalısınız. Sizi sosyal medyada takip eden kişilere oluşturduğunuz içerikleri ulaştırabilir ve bu içeriklerde yer verdiğiniz ortaklık programı linkleri yüzünden gelir elde edebilirsiniz.

Burada yer alan içerik pazarlama çalışmalarından faydalanarak satış ortaklığı programlarından gelir elde etmeye başlayabilir veya başladıysanız gelirlerinizi yükseltebilirsiniz. Her çalışma her zaman işinize yaramayabilir ve bu nedenle yer yer değişikliklere gitmeyi düşünebilirsiniz.

Satış Ortaklığına Katkı Sağlayacak 4 İçerik Pazarlama Çalışması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kerim Tuncer22 Nisan 2017

Ürün İncelemeleri ve blog yazıları bana kalırsa internet ortamındaki dijital içeriğin pazarlanmasında büyük önem taşıyor.

Batuhan Kılınç23 Nisan 2017

Satış ortaklığı işinin üzerine düşülürse ve iyi bir pazarlama çalışması yapılırsa gerçekten güzel kazançlar sağlayabiliyor. Yazınız için teşekkürler 🙂

uğur ağırgöl02 Ekim 2017

blog site sahipleri için güzel bir yazı teşekkürler

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • blog sözlük
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Tahammülsüzlük 13 Reasons Why’ın Kitabı ve Dizisi Arasındaki 19 Büyük Fark Frequency 1. Sezon 4. Bölüm Büyükada’da Yapılacak 10 Şey Almanca’nın Dünya’daki ve Türkiye’deki Yeri Timeless 1. Sezon 1. Bölüm

  FACEBOOK SAYFAM

  Hoşgeldiniz

  Ahmet Cem AKTAŞ - Tüm Hakları Saklıdır