Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo

Organik Aramalardan Daha Fazla Trafik Elde Etmenin 5 Yolu

Ana Sayfa » Pazarlama » Organik Aramalardan Daha Fazla Trafik Elde Etmenin 5 Yolu
Organik Aramalardan Daha Fazla Trafik Elde Etmenin 5 Yolu

Organik aramaların en önemli kaynaklarından birisi hiç şüphesiz Google arama motorudur. Bu arama motorunu memnun etmeyi başardığınız zaman organik aramaların artış göstermesini sağlayabilirsiniz. Böylece kendiniz için veya çalışmakta olduğunuz kişiler için yapmış olduğunuz çalışmaların meyvelerini ziyaretçi olarak geri toplamaya başlarsınız. Ancak arama motorlarında ön plana çıkmak rekabet dolu işlere girişmek anlamına geldiğinden organik trafik elde etmek için en işe yarayan yöntemleri bilmelisiniz.

SEO Çalışmalarının Metodunu Öğrenme

Google arama motoru sıralamasını algoritmalar aracılığıyla yönetmektedir ve bu yönetimi fazlasıyla yakından takip etmektedir. Onu kandırmaya çalışmak veya algoritmanın zayıf yönlerinden yararlanmaya çalışmak kısa sürede birçok problemle boğuşmak anlamına geleceğinden uzun vadeli çalışmaların önemini kavramalısınız. Bunun için SEO çalışmalarının metodunu baştan aşağı öğrenmeye çalışarak adaptasyon konusunda hazır olmalısınız.

Sektöre Uygun Anahtar Kelimeler Bulma

Bir sonraki adım ise kesinlikle üzerinde çalıştığınız sektöre uygun anahtar kelimeler bulup bu anahtar kelimeleri liste haline dönüştürmektir. Bu listede yer alan anahtar kelimeler sıralama elde etmek için göstereceğiniz çabanın sonucunda size trafik getirecek anahtar kelimeler olmalıdır. Bunun için geniş çaplı araştırmalar yapmak zorunda kalacağınız için aslında bu çalışmalar içerisinde en çok vakit ayırmanız gereken alanlardan birisi burasıdır.

Anahtar Kelime Listesini Gözden Geçirme

Çoğu zaman ilk oluşturulan anahtar kelime listesinin gözden geçirilerek küçültülmesi gerekir. İlk aşamada işinize yarayan tüm anahtar kelimelere listenizde yer vermiş olsanız bile bu listeyi yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu hem yatırım yapacağınız zamanı daha iyi değerlendirme konusunda size destek olacak hem de daha uygun anahtar kelimeleri kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Sitenizi İyileştirme Planı Oluşturma

Sitenizi iyileştirmek için yapacağınız çalışmaların iki farklı yönü vardır. Eğer yeni bir site açacak olursanız bu sitede çalışmalarınıza destek olacak unsurlara yer vermelisiniz. Bir siteniz varsa ve bu siteyi iyileştirmek istiyorsanız bu sitede düzenlemelere giderken kullanıcı deneyimini daha derinlemesine düşünmeniz gerekmektedir. Bunun temel sebebi sitenizin mevcut halinde kullanıcı deneyimini iyileştiren unsurların kendiliğinden var olması ve bunları koruyarak sitenizi daha iyi bir hale dönüştürmek zorunda olmanızdır.

Planı Uygulama Zamanı

Takip etmeniz gereken son yol gayet basittir. Uygulamış olduğunuz planı hayata geçirmelisiniz. Bu plan içerisinde nelerin yer alması gerektiğini kendiniz belirleyeceğiniz için aynı şekilde uygulama konusunda nelerin öncelikli olacağını da siz belirlemelisiniz. Planlı uygulamaya başladıktan sonra sahip olduğunuz organik trafiğin yavaş yavaş artacağını görebilirsiniz. Anahtar kelimeler üzerine oluşturduğunuz bu plan elbette dijital pazarlama konusunda bağlı kalmanız gereken tek yöntem olmamalıdır.

Organik Aramalardan Daha Fazla Trafik Elde Etmenin 5 Yolu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

WBC Blog08 Nisan 2017

Hocam gerçekten güzel noktalara değinmişsiniz. Bence internet ortamında fazla olmayan bilgilere değinmek daha iyi olacaktır…

Odiji19 Nisan 2017

Plan program disiplin sabır, başarının gerçek anahtarları.

umut can22 Nisan 2017

Seo ve içerik yaparak gerçekten gerekli trafiği yavaşta olsa almaya başladım diyebilirim. Teşekkürler

kilic27 Nisan 2017

anahtar kelimeleri hazırladıktan sonra sıralamalarda üst sıralara tırmanmak için ne gibi manipülasyonlar yapabiliriz.

oktay demir27 Haziran 2017

seo konusunda güzel konuya girmişiniz vede yazdığınız makale yolunu takip ederek uygulayacağım vede sağlıklı bilgi

uğur ağırgöl02 Ekim 2017

6 yıllık blog yazarı olarak beğeniyle okudum tam aradığım yazı

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • blog sözlük
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Dijital Nefret! Nesnelerin İnterneti (IOT) Nedir ? DNA’nın Yeniden Keşfi Büyükada’da Yapılacak 10 Şey 13 Reasons Why’ın Kitabı ve Dizisi Arasındaki 19 Büyük Fark Organik Aramalardan Daha Fazla Trafik Elde Etmenin 5 Yolu

  FACEBOOK SAYFAM

  Hoşgeldiniz

  Ahmet Cem AKTAŞ - Tüm Hakları Saklıdır