Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo

Markayı Büyütmek Adına Sosyal Medya Kullanımı

Ana Sayfa » Pazarlama » Markayı Büyütmek Adına Sosyal Medya Kullanımı
Markayı Büyütmek Adına Sosyal Medya Kullanımı

Dijital pazarlama teknikleri konusunda bilgi arıyorsanız sosyal medyanın ne demek olduğunu artık biliyor olmalısınız. En azından bu alanda aktif olan iki büyük ağdan, Facebook ve Twitter’dan haberdar olmalısınız. Buralar insanların sıkça vakit geçirdikleri ortamlardır ve bu ortamlarda aktif olmak tüm markalar için önem arz etmektedir. Burada yer alan yöntemlerden birkaçını kullanarak markanızı büyütebilir ve güçlendirebilirsiniz.

Organik Trafiği Değerlendirme

Organik trafik arama motorlarına özgü değildir. En azından artık böyle bir durum söz konusu değildir. İnsanlar sosyal medyayı birbiriyle iletişim kurmak için kullanırlar ama aynı zamanda kullandıkları ürünlerin markalarına ulaşıp problemlerini dile getirmek için kullanmaktadırlar. Bunun bilincinde olursanız kendi ürün ve hizmetleriniz için anlamlı destek sunma yoluna gitmeyi düşünebilirsiniz. Burada kopyala ve yapıştır tarzı yöntemlerden uzak durmaya çalışmalısınız çünkü sosyal medya sayfanızı ziyaret eden kişilerin almak istediği mesajlar bunlar değildir.

Sosyal Takipçileri E-posta Abonesine Dönüştürme

Ne yaparsanız yapın e-posta aboneliğinin yerini alacak bir çalışmanın altına imza atamazsınız. E-posta aboneliği yıllardır etkisini koruyan bir etkileşim ve iletişim yöntemidir. Bunun yerini alabilecek çeşitli yöntemler ortaya konmuştur ama hiçbirisi e-posta aboneliği kadar etkili olamamıştır. Her yöntem gibi e-posta aboneliğinin de belirli dezavantajları olmasına rağmen sosyal medya hesaplarınız üzerinden sizi takip eden kişileri e-posta abonesine dönüştürmenin bir yolunu keşfetmek için çabalamalısınız.

Profilleri Kişiselleştirme

Sosyal medya hesaplarınızda hangi pazarlama yöntemlerini deneyecek olursanız olun mutlaka kullandığınız profili kişiselleştirme yoluna gidin. İnsanlar anonim gibi gözüken profillerden ve sırf açılmış olmak için açılmış hesaplardan çok hoşlanmazlar. Profilinizi kişiselleştirerek bu problemi kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Aktif Olarak Sosyal Medyayı Kullanma

Son olarak en iyi tavsiye aktif olarak sosyal medyayı kullanmaktan geçmektedir. Eğer sosyal medyada aktif olmayı başaramazsanız buradaki varlığınızı güçlendirmek çok kolay olmayacaktır. Aktif olarak sosyal medyayı kullanmanız durumunda sizi takip edenlerle daha fazla diyalog kurabilir ve onlarla iletişiminizi güçlendirebilirsiniz.

Burada yer alan yöntemlerin her birisini markanızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Sosyal medya kullanımına önem vererek markanızı hedef kitlenizin önüne götürebilir ve böylece reklam bütçenize çok fazla yük bindirmeden dijital pazarlama çalışmanızı en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Markayı Büyütmek Adına Sosyal Medya Kullanımı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Orakci Blog15 Nisan 2017

Reklam marka tanıtımı gibi şeyler için gerçekten sosyal medya olmazsa olmaz. Sosyal medya ücretsiz reklam aracı gibi artık.

Hayri Kırşan19 Nisan 2017

Günümüzdeki en büyük marka tanıtım araçlarından biri sosyal medyalar, kitleye sesinizi rahat bir şekilde duyurabiliyorsunuz.

oktay demir21 Nisan 2017

vallah dediğiniz doğrudur ama ne kadar sosyal medyaya reklam versekte bu sıralar pek verim alamıyoruz

Nihat ÇETİN24 Nisan 2017

kullanımı mükemmel bir sayfa sunmuş olduğunuz imkankar için teşekkürler

batuhan kılınç02 Kasım 2017

Sosyal medya doğru kullanıldığında pazarlama adına gerçekten çok başarılı bir yol diyebilirim. Yazı için teşekkürler, yararlı bir yazı olmuş.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Son Yorumlar

 • blog sözlük
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Medici: Masters of Florence 1. Bölüm 2016 Yılının En İyi Türk Dizileri Frequency 1. Sezon 1. Bölüm 2016 Yılının En İyi Dizi Karakterleri Titan’ın Okyanuslarını Keşfedecek Bir Denizaltı 2016 Yılının İptal Olan Yabancı Dizileri

  FACEBOOK SAYFAM

  Hoşgeldiniz

  Ahmet Cem AKTAŞ - Tüm Hakları Saklıdır