Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo

Hakkımda

Ana Sayfa » Hakkımda

Yıllar önce 1996 yılında gece ve soğuk bir Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelmişim. Geceye olan sevdamın kaynağı  buna dayanıyor herhalde. Küçüklüğüm Büyükada’da geçti. 6 yaşına geldikten sonra Kartal’a taşınmıştık. Tabii, yazları adaya gidip orada kalırdım. O zamanlar hayatımın en güzel zamanlarıydı. Şimdi ise Kadir Has Üniversitesi, Yönetim Bilişim Bölümünü kazandım. Şuanda hazırlık sınıfında essay yazmakla meşgulüm. Hayat hikayemi kısaca bu şekilde özetleyebilirim ?

İlk bilgisayara sahip olduğum zaman 13 yaşındaydım. Bilgisayar eve gelmiş, internet gelmemiş. Sanki o zamanlar bir b*k anlıyormuşum gibi ”bunun interneti nerde” dediğim günü, dün gibi hatırlıyorum. Aradan günler geçti sonunda o kutsal internet geldi ve geldiği güne lanet olsun dedim. “İnsan ilk günden bir bilgisayarı nasıl çökertir?” sorusunun cevabını halen aramaktayım.

Gün geldi, liseye başladık. Lise zamanlarında pek tanınmayan bir bölüm olan Yönetim Bilişim Sistemlerini gözüme kestirmiştim. Tam aradığım bir bölümdü. Kendimden o kadar emindim ki bu bölüme gireceğime, başka bölümlere bakarak zaman kaybetmedim. Daha 11. sınıf sonlarındayım ama. Üniversite sevgisine bak. Geldi çattı 12. sınıf. Ben webmaster forumlarını keşfetmişim, ayrılamıyorum. En sonunda wmaracı sitesine kayıt olarak web site işlerine merak saldım. İlk sitemi o zamanlar kurdum. YGS’ye çalışmak yerine web site ile uğraşıyordum. Acayip zevkli bir şeydi. Hele ki ziyaretçi geldiğinde daha çok seviniyordum. Tabi o zamanlar acemiydik. Şimdi ise idare edecek kadar bilgimiz var. YGS geçirmiş gitmiş, LYS’ye gelmiş sıra. İnek gibi çalıştığım tek zaman zannediyordum. Girdik deniz kenarı bir üniversiteye. İngilizce seviyemi belirlerken 100 soruluk bir test getirdiler, 20 soruyu cevaplayıp çıktım. G*te geldik anlaşılan. Hayatın daha yeni başladığını anladığım gündü. Sonra yaktım bir sigara, 1,5 – 2 saatlik uzaklıktaki eve gitmeye başladım.

Kişiliğim hakkında konuşmaktan pek hoşlanmıyorum. İster tanıdığım olsun ister tanımadığım veya dili , dini, ırkı ne olursa olsun hiç kimseye karşı ön yargılı davranmam. Bir olay karşısında bağırıp, kırıp dökmek yerine olayı nasıl çözerim onu düşünürüm, önce karşımdaki insanı dinler mantıklı çözümler üretmeye çalışırım. Tabi karşıdakinin olaya yaklaşım biçimi de önemli. O kolları sıvamış gelirken, ben abicim bir dur seni dinleyeyim demicem heralde ?

SON EKLENENLERSitemize son eklenen içerikler

Tahammülsüzlük

Tahammülsüzlük 22 Ekim 2017

Hayata Geç Kalmak

Hayata Geç Kalmak 01 Ekim 2017

RASTGELE İÇERİKLER

Dijital Nefret! Nesnelerin İnterneti (IOT) Nedir ? DNA’nın Yeniden Keşfi Büyükada’da Yapılacak 10 Şey 13 Reasons Why’ın Kitabı ve Dizisi Arasındaki 19 Büyük Fark Organik Aramalardan Daha Fazla Trafik Elde Etmenin 5 Yolu

FACEBOOK SAYFAM

Hoşgeldiniz

Ahmet Cem AKTAŞ - Tüm Hakları Saklıdır