İlk bölümüyle otoriteleri sarsan ve beklenenden çok daha fazla beğeni kazanan Frequency, yeni bölümüyle de o aksiyonun asla yavaşlamayacağını ve bizleri sürekli yeni şeylerin karşılayacağı gösterdi. Özellikle paralel evren olayını bu denli bizlere sunabilen nadir dizilerden olan Frequency, Fringe’den sonra bu konuda epey heyecan yarattı diyebiliriz.

Önceki bölümde Raimy Sullivan, babasını kurtarmaya çalışmış ve bunu da başarmıştı. Ancak dizinin sonunda bizi başka bir sürpriz bekliyordu ki hem de ne sürpriz… Babasını kurtararak hayatın akışını değiştiren Raimy, bu hareketiyle birlikte annesini kaybetmiş ve büyük bir boşluğa düşmüştü. Hem de bu kaybının sebebi, yıllardır peşinde olduğu seri katilin ta kendisi! İkinci bölümle birlikte 2016 senesindeki değişimleri babasına aktaran Raimy, durumu kurtarmanın peşine düşmüştür. Babasına, annesini iyi koruması gerektiğini ve yakın zamanda onu kaybedeceklerini ifade eder. Ancak ne yazık ki dizideki annemiz enteresan bir şekilde ‘’fazlaca’’ başına buyruk bir karakterdir kii bir türlü babamızı yani Frank’i kale almamaktadır. Frank ne derse desin, boşa kuruntu yaptığını ve ona hiçbir şey olmayacağını ifade eden annemiz; sonunda bok yoluna gidecektir ve hala artistlik peşindedir! Hayır yani güzel bir kadın ve diziye de uyuyor eyvallah ama olmuyor abi, bu kadar kendini beğenmiş karakterleri sevemiyorum. Antipatimi kazanıyorlar hep. Neyse…

 

frequency-dizi

frequency

 

Raimy’nin, olacaklardan anneme bahset komutuna uyan Frank; gerekli açıklamaları yapar ama bir türlü annemizi inandıramaz. Ancak bölümün sonuna kadar da paralel evren olayını kendisine açamaz. Bu sırada Raimy, seri katilimizle ilgili bir iz bulmuş ve genç bir kadının daha kaybolmasını araştırmaktadır. Bu konu hakkında Frank’i bilgilendirdikten sonra, Frank’in olaya müdahalesi sonrası işler epeyce karışır ve sözde seri katilimiz Thomas Goff kızı elinden kaçırır. Kulübeden kızı kaçırdıktan sonra annesiyle karşı karşıya kaldığında verdiği tepki cidden tüylerimi diken diken etti. Bu tarz psikopatlar gerçek hayatta da var mı acaba lan? Varsa da neden hep bu denli zengin ailelerden çıkar ki? Gibi sorulara maruz kalmama sebep olan sahneydi. Haa es geçmememiz gereken bir hususta, Frank’in o olaylardan sağ kurtulup kahraman ilan edilişidir! Malum eğer ölseydi, kirli bir polis olarak anılacaktı ancak gerekli müdahaleler sonrası hayatta kaldı ve ekibinin arasına ‘’kahraman’’ olarak geri döndü! Bu da paralel evren olayının mutlu eden bir başka olayı desek doğru olur herhalde J Gerçi annemizi kaybettik ama neyse, o da elbet kurtarılacak!

Son olarak dizinin başında anneyle babanın yani Frank’ın olayına değinmiştim. Dizinin sonunda, Frank artık dayanamayıp Raimy’den yani kızlarından bahseder çünkü annemiz bir türlü Frank’ı sallamamaktadır. Nightingale katilinin onu öldüreceğini ve bunu gelecekteki kızlarından öğrendiğini göstermek isteyen Frank, eşini radyonun başına götürür ancak her hareketlerinde başka bir değişime şahit olan Raimy; babasının çağrısını kayıtsız bırakır ve annemizin başına buyruk hareketlerini sürdürmesine ne yazık ki vesile olur. Lanet olası Julie Elizabeth Sullivan!

Çok geriyorsun beni be kadın…

Yazıyı Oylayın
Tags:
Avatar for Ahmet Cem

Related Article

0 Comments

Leave a Comment