Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo

BİMER ile Sorunlarınızı Çözmenin Yolları

Ana Sayfa » Genel » BİMER ile Sorunlarınızı Çözmenin Yolları
BİMER ile Sorunlarınızı Çözmenin Yolları

Günümüzde artık vatandaşın sorunlarının kolayca çözüme kavuşturulduğu harika bir resmi uygulama bulunmaktadır. BİMER adını alan bu harika resmi uygulama sayesinde vatandaşlar tüm sorunlarını uygulamanın resmi internet sitesine giriş yaparak birkaç gün içerisinde kolayca çözüme kavuşturabilmektedir.

İşte BİMER ile Sorunlarınızı Çözmenin Yolları;

Online şikayet başvurusu

 • Bimer ile sorunlarınızı çözüme kavuşturabileceğiniz yollardan biri online olarak şikayet başvurusudur. Uygulamanın resmi sitesine giriş yaptıktan sonra bireysel şikayet formunu doldurarak şikayette kolayca bulabilirsiniz. Formun iletildiği ilgili kurum yetkilileri şikayet formunuzu inceledikten sonra sizlere geriş dönüş yaparak şikayetiniz hakkında sizlere gerekli tüm yönlendirmeleri gerçekleştirmektedirler.

Telefon ile Şikayet başvurusu

 • Bimer ile sorunlarınızı çözüme kavuşturacağınız yollardan biri de telefon yolu ile şikayet uygulamasıdır. Bimer uygulamasının internet sitesine giriş yaparak kurumun telefon numarasını alarak şikayet konunuzu yetkililere anında bildirebilirsiniz.

Mektup ile şikayet başvurusu

 • Bimer ile sorunlarınızdan kurtulabileceğiniz yollardan biri de mektup ile şikayet bildirim yoludur. Hazırladığınız mektubunuzda şikayet konusu hakkında bilgiler sunarak ptt kurumu üzerinden Bimer kurumuna kolayca gönderimini yapabilirsiniz. Mektubunuz ilgili yetkililere ulaştıktan sadece birkaç gün sonrasında sizlere dönüş sağlanmaktadır.

Dilekçe ile şikayet başvurusu

 • Bimer ile sorunlarınızı aynı zamanda dilerseniz dilekçe uygulaması sayesinde de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Şikayette bulunmak istediğiniz konu hakkında bir dilekçe hazırlayarak bimer kurumuna gönderimini sağlayabilirsiniz.

Bimer Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bimer hakkında bilinmesi gerekenler ise şunlardır;

 • Bimer tamamen ücretsiz olarak hizmet sunan bir resmi kurumdur.
 • Bimer günün her saatinde vatandaşlarına hizmetler sunmaktadır.
 • Bimer ile tüm sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.
 • Bimer ile aynı zamanda resmi kurumlarca haksızlığa uğratıldığınızda da hakkınızı kolayca savunabilirsiniz.
 • Bimer uygulaması son dönemlerin en fazla faydalanılan resmi kurumları arasında yer almaktadır.

Peki Bimer Uygulaması Güvenilir Mİ?

 • Birçok vatandaşların Bimer hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmadığını buradan vurgulamak isteriz. Dolaysıyla Bimer’in resmi bir kurum olup olmadığı hakkında da bilgileri bulunmayan bireyler Bimer uygulamasının güvenilir olup olmadığı hakkında bilgiler almak istemektedirler.
 • Bimer devlet kurumu olduğundan resmi bir kurumdur. Dolaysıyla Bimer’in güvenilir olup olmadığı söz konusu dahi olmamaktadır. Bimer kurumu tamamen tarafsız bir şekilde işlemektedir. Dolaysıyla bu anlamda vatandaşların Bimer’e güven duyması gerekmektedir.

Bimer Uygulamasına Başvurulmasında Herhangi Bir Ücret Ödenmekte Midir?

 • Vatandaşların Bimer hakkında en fazla merak ettiği ayrıntılardan biri de bimer’e başvurulması aşamasında herhangi bir ücret ödenip ödenmediğidir.
 • Bimer uygulamasının tamamen ücretsiz olduğunu tekrar belirtmemizde fayda bulunmaktadır. Dolaysıyla bu harika sistemden faydalanmak adına vatandaşların ücret ödemesi söz konusu değildir.

Sizler de günlük yaşantınızda maruz kalabildiğiniz tüm haksızlıkları resmi kanaldan çözüme kavuşturmak adına Bimer kurumuna başvuru yapabilirsiniz. Makalemizde Bimer ile sorunlarınızı çözüme kavuşturmanın yolları hakkında bilgiler sunduktan sonra makalemizi burada tamamlamaktayız.

BİMER ile Sorunlarınızı Çözmenin Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

eneskamis14 Nisan 2017

Vatandaşların birçok sorunu bulunuyor ancak kimse bimere başvurmayı düşünmüyor. Daha doğrusu bimerin olduğundan haberdar olan vatandaşın sayısı oldukça az bunun için Bimer biraz kamu spotu veya başka türlü reklam yaparak kendinden haberdar etmesi gerekiyor.

barisct19 Nisan 2017

Bimere birkaç kez üniverstemizin durumu hakkında iletişimde bulundum. Hiç te kale alınmadım. Geri dönüşte yapılmadı. İyi bir sistem değil.

Mertcan22 Nisan 2017

şahsen bizzat başvurmadım ancak iş yerinden bir arkadaşım alakalı alakasız her konuda bimere başvurmuş ve şaşılacak şekilde cevap almış. hatta direk başka birimlere başvurması gerekirken bimere ilettiği konularda bile çözüme ulaşmış

Efe İnce23 Nisan 2017

Birkaç kez bende denedim, bir defasında dolandırıcılık ihbarı yapmıştım ve geri dönüş sağlanmıştı.

Kerim Tuncer01 Mayıs 2017

BİMER’e genel olarak sokağımızdaki bir sorunu belirtmek için çok sayıda destek talebi gönderdik. Sonuç olarak o eksiğimizi giderdiler. Eğer vatandaşların sokaklarında yol bozuklukları, arıza gibi sorunlar varsa yaptırana kadar göbeğiniz çatlıyor ama hallediliyor bir şekilde.

Necmi Testere02 Mayıs 2017

Bimer gerçekten çok faydalı bir sistem. Bizde lisede sıkıntı yaşadığımız bir hocayı şikayet etmiştik. Kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturmuşlardı.

uğur ağırgöl02 Ekim 2017

çok faydalı bir yazı keyifle okudum

 • Son Yorumlar

 • blog sözlük
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Medici: Masters of Florence 1. Bölüm 2016 Yılının En İyi Türk Dizileri Frequency 1. Sezon 1. Bölüm 2016 Yılının En İyi Dizi Karakterleri Titan’ın Okyanuslarını Keşfedecek Bir Denizaltı 2016 Yılının İptal Olan Yabancı Dizileri

  FACEBOOK SAYFAM

  Hoşgeldiniz

  Ahmet Cem AKTAŞ - Tüm Hakları Saklıdır