Günümüzde artık vatandaşın sorunlarının kolayca çözüme kavuşturulduğu harika bir resmi uygulama bulunmaktadır. BİMER adını alan bu harika resmi uygulama sayesinde vatandaşlar tüm sorunlarını uygulamanın resmi internet sitesine giriş yaparak birkaç gün içerisinde kolayca çözüme kavuşturabilmektedir.

İşte BİMER ile Sorunlarınızı Çözmenin Yolları;

Online şikayet başvurusu

 • Bimer ile sorunlarınızı çözüme kavuşturabileceğiniz yollardan biri online olarak şikayet başvurusudur. Uygulamanın resmi sitesine giriş yaptıktan sonra bireysel şikayet formunu doldurarak şikayette kolayca bulabilirsiniz. Formun iletildiği ilgili kurum yetkilileri şikayet formunuzu inceledikten sonra sizlere geriş dönüş yaparak şikayetiniz hakkında sizlere gerekli tüm yönlendirmeleri gerçekleştirmektedirler.

Telefon ile Şikayet başvurusu

 • Bimer ile sorunlarınızı çözüme kavuşturacağınız yollardan biri de telefon yolu ile şikayet uygulamasıdır. Bimer uygulamasının internet sitesine giriş yaparak kurumun telefon numarasını alarak şikayet konunuzu yetkililere anında bildirebilirsiniz.

Mektup ile şikayet başvurusu

 • Bimer ile sorunlarınızdan kurtulabileceğiniz yollardan biri de mektup ile şikayet bildirim yoludur. Hazırladığınız mektubunuzda şikayet konusu hakkında bilgiler sunarak ptt kurumu üzerinden Bimer kurumuna kolayca gönderimini yapabilirsiniz. Mektubunuz ilgili yetkililere ulaştıktan sadece birkaç gün sonrasında sizlere dönüş sağlanmaktadır.

Dilekçe ile şikayet başvurusu

 • Bimer ile sorunlarınızı aynı zamanda dilerseniz dilekçe uygulaması sayesinde de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Şikayette bulunmak istediğiniz konu hakkında bir dilekçe hazırlayarak bimer kurumuna gönderimini sağlayabilirsiniz.

Bimer Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bimer hakkında bilinmesi gerekenler ise şunlardır;

 • Bimer tamamen ücretsiz olarak hizmet sunan bir resmi kurumdur.
 • Bimer günün her saatinde vatandaşlarına hizmetler sunmaktadır.
 • Bimer ile tüm sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.
 • Bimer ile aynı zamanda resmi kurumlarca haksızlığa uğratıldığınızda da hakkınızı kolayca savunabilirsiniz.
 • Bimer uygulaması son dönemlerin en fazla faydalanılan resmi kurumları arasında yer almaktadır.

Peki Bimer Uygulaması Güvenilir Mİ?

 • Birçok vatandaşların Bimer hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmadığını buradan vurgulamak isteriz. Dolaysıyla Bimer’in resmi bir kurum olup olmadığı hakkında da bilgileri bulunmayan bireyler Bimer uygulamasının güvenilir olup olmadığı hakkında bilgiler almak istemektedirler.
 • Bimer devlet kurumu olduğundan resmi bir kurumdur. Dolaysıyla Bimer’in güvenilir olup olmadığı söz konusu dahi olmamaktadır. Bimer kurumu tamamen tarafsız bir şekilde işlemektedir. Dolaysıyla bu anlamda vatandaşların Bimer’e güven duyması gerekmektedir.

Bimer Uygulamasına Başvurulmasında Herhangi Bir Ücret Ödenmekte Midir?

 • Vatandaşların Bimer hakkında en fazla merak ettiği ayrıntılardan biri de bimer’e başvurulması aşamasında herhangi bir ücret ödenip ödenmediğidir.
 • Bimer uygulamasının tamamen ücretsiz olduğunu tekrar belirtmemizde fayda bulunmaktadır. Dolaysıyla bu harika sistemden faydalanmak adına vatandaşların ücret ödemesi söz konusu değildir.

Sizler de günlük yaşantınızda maruz kalabildiğiniz tüm haksızlıkları resmi kanaldan çözüme kavuşturmak adına Bimer kurumuna başvuru yapabilirsiniz. Makalemizde Bimer ile sorunlarınızı çözüme kavuşturmanın yolları hakkında bilgiler sunduktan sonra makalemizi burada tamamlamaktayız.

Yazıyı Oylayın
Avatar for Ahmet Cem

7 Comments

Avatar for Ahmet Cem
eneskamis 14 Nisan 2017 at 19:32

Vatandaşların birçok sorunu bulunuyor ancak kimse bimere başvurmayı düşünmüyor. Daha doğrusu bimerin olduğundan haberdar olan vatandaşın sayısı oldukça az bunun için Bimer biraz kamu spotu veya başka türlü reklam yaparak kendinden haberdar etmesi gerekiyor.

Avatar for Ahmet Cem
barisct 19 Nisan 2017 at 12:47

Bimere birkaç kez üniverstemizin durumu hakkında iletişimde bulundum. Hiç te kale alınmadım. Geri dönüşte yapılmadı. İyi bir sistem değil.

Avatar for Ahmet Cem
Mertcan 22 Nisan 2017 at 19:30

şahsen bizzat başvurmadım ancak iş yerinden bir arkadaşım alakalı alakasız her konuda bimere başvurmuş ve şaşılacak şekilde cevap almış. hatta direk başka birimlere başvurması gerekirken bimere ilettiği konularda bile çözüme ulaşmış

Avatar for Ahmet Cem
Efe İnce 23 Nisan 2017 at 01:20

Birkaç kez bende denedim, bir defasında dolandırıcılık ihbarı yapmıştım ve geri dönüş sağlanmıştı.

Avatar for Ahmet Cem
Kerim Tuncer 1 Mayıs 2017 at 17:39

BİMER’e genel olarak sokağımızdaki bir sorunu belirtmek için çok sayıda destek talebi gönderdik. Sonuç olarak o eksiğimizi giderdiler. Eğer vatandaşların sokaklarında yol bozuklukları, arıza gibi sorunlar varsa yaptırana kadar göbeğiniz çatlıyor ama hallediliyor bir şekilde.

Avatar for Ahmet Cem
Necmi Testere 2 Mayıs 2017 at 01:38

Bimer gerçekten çok faydalı bir sistem. Bizde lisede sıkıntı yaşadığımız bir hocayı şikayet etmiştik. Kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturmuşlardı.

Avatar for Ahmet Cem
uğur ağırgöl 2 Ekim 2017 at 02:39

çok faydalı bir yazı keyifle okudum

Leave a Comment